Kelímek Circular Cup Chalk and Lotus Pink 227ml

Nová řada se zámkem trust-lock™.

Praktický opakovaně použitelný kelímek na kávu a čaj v nádherné barevné kombinaci černé a žluté, který otevřeš jednou rukou! Vyrobený z recyklovaných jednorázových papírových kelímků, navíc s perfektně těsnícím víčkem.

rCup se přejmenoval na Circular Cup. Ale neboj, na funkci to nemá vliv!

Dostupnost Skladem
469 Kč / ks
Kelímek Circular Cup Chalk and Lotus Pink 227ml
white pink 1
Novinka
 

Circular Cup je první opakovaně použitelný kelímek na kávu vyrobený z recyklovaných jednorázových papírových kelímků, které jsou v kavárnách po celém světě používány každý den.

S touhle novou řadou se zámkem trust-lock™ se už nemusíš bát nechtěného otevření v tašce. Když otočíš vrškem dvěma prsty po směru hodinových ručiček, tak ho tím uzamkneš!

Zamiluješ si ho dřív, než řekneš kafe. Tento kelímek znamená skutečný konec všem jednorázovým papírovým či plastovým kelímkům na kávu.

Circular Cup neteče, nepálí a udrží Tvůj nápoj déle teplý nebo studený (u kávy více než hodinu, u čaje ještě déle).

Snadno jej otevřeš i zavřeš jednou rukou a při pití z něj nemusíš srkat jednou malou dírkou - pít z něj můžeš po celém jeho obvodu.

Kelímek Circular Cup je samozřejmě bez obsahu BPA.

Termokelímek na kávu Circular Cup je nástupcem kelímku rCup - nově je ale kompletně vyrobený ve Velké Británii a ne v Číně. Všechny důležité vlastnosti kelímku zůstaly, jediný rozdíl je v tom, že kelímek Circular Cup má mnohem menší uhlíkovou stopu a jiný název. Byl vyvinut ve Velké Británii týmem expertů, jejichž krédem je, že nic není správně recyklováno, dokud se to znovu nepoužije. Hlavním cílem je využití mnoha tun jednorázových kelímků, které jsou každý den vyhazovány po pár minutách použití. Dalším krokem pak bude vylepšit funkčnost existujících opakovaně použitelných kelímků na kávu.

Varianta S

Obsah: 227 ml
Výška: 133 mm s víčkem, 110 mm bez víčka
Průměr dna: 64 mm
Průměr víčka: 84 mm

Varianta M

Obsah: 340 ml
Výška: 168 mm s víčkem, 144 mm bez víčka
Průměr dna: 64 mm
Průměr víčka: 84 mm

9 důvodů, proč Circular Cup rozhodně potřebuješ

  1. Je ze 40 % vyroben z recyklovaných jednorázových kelímků a sám se dá recyklovat.
  2. Neobsahuje ftaláty a BPA (Bisfenol-A).
  3. Víčko perfektně těsní a dá se otevřít i zavřít jednou rukou.
  4. Pít můžeš po celém obvodu, smyslový vjem (chuť i vůně nápoje) je mnohem lepší.
  5. Pohár nepálí a udržuje nápoj déle teplý nebo studený (u kávy cca hodinu).
  6. Optimální na cesty, zvláště v kombinaci s Aeropressem.
  7. Dá se hodit do myčky.
  8. Neprodukuješ zbytečný odpad a svým zodpovědným chováním můžeš inspirovat ostatní.
  9. Prodává se i v mých oblíbených barvách.

Návod a péče

Zmáčknutím otevři, zmáčknutím zavři. Když víčko zmáčkneš do dolní pozice, je kelímek otevřený. Pokud je víčko nahoře, je kelímek naopak uzavřený. Jako pomůcku můžeš použít tenkou rysku na vnitřní straně víčka - pokud ji vidíš, je kelímek otevřen.

Chceš-li zabránit protečení nápoje po uzavření víčka, neplň kelímek nad vyznačenou rysku na vnitřní straně kelímku.

Horký nápoj nad 65°C může kvůli páře způsobit přetlak uvnitř kelímku. Pokud Ti víčko při otevírání nejde snadno zmáčknout, povol víčko mírným otočením, aby se snížil tlak uvnitř kelímku. Nesnaž se víčko mačkat silou, mohlo by dojít k vystříknutí nápoje nebo páry!

Circular Cup je snadno omyvatelný. Můžeš jej mýt v horním patře myčky. Circular Cup je vodotěsný pouze tehdy, pokud budeš těsnění a zavírací mechanismus udržovat v čistotě. Doporučuji proto kelímek po každém použití důkladně vypláchnout a vymýt. Záruka a odpovědnost za špatné těsnění kelímku se nevztahuje na poškození způsobené cizími předměty nebo kousky zaschlých nečistot v těsnění nebo v zavíracím mechanismu.

NIKDY Circular Cup nepoužívej v mikrovlnce!

Jak velká část kelímku Circular Cup je vyrobena z použitých kelímků?

V současnosti je komerčně nemožné vyrobit recyklovaný polymer, který je vhodný pro styk s potravinami, proto je z použitých kelímků vyrobena pouze vnější vrstva kelímku Circular Cup, což představuje cca 40% podíl. Ve spolupráci s partnery se výrobce snaží tento podíl navýšit.

Circular Cup je stále převážně plastový a plast je přece pro životní prostředí špatný, což?

Naštěstí si všichni velmi dobře uvědomujeme vliv, který může mít plast na životní prostředí, když je používán nezodpovědně. Jinak je ale plast skvělý materiál, který má v dnešní společnosti klíčovou roli. Může být mnohokrát recyklován a znovu a znovu používán, teoreticky stejně jako sklo. Problém nastává, když plast skončí na skládce nebo v přírodě. Jednorázové použití plastů je zbytečné a plast často končí jako nevyužitý odpad. Musíme tedy přejít na odolné, dlouhodobě použitelné plastové výrobky, které lze znovu a znovu recyklovat.

Jak mohu recyklovat můj Circular Cup po skončení jeho životnosti?

Výrobce se snaží o maximální prodloužení životnosti Tvého kelímku Circular Cup. Pokud po letech těsnění degraduje, vyměním Ti těsnění za nové. Pokud selže mechanismus víčka, i to je snadno řešitelné pouhou výměnou víčka. Pokud však Tvůj kelímek opravdu doslouží, můžeš ho snadno vyhodit do žlutého plastového kontejneru. Všechna recyklační zařízení akceptují a zpracovávají polypropylen, což je také důvod, proč jej výrobce použil i v kelímku Circular Cup. Malá pružina z nerezové oceli v mechanismu kelímku se zachycuje v procesu třídění a recykluje se odděleně.

Jak se nejlépe starat o můj Circular Cup, aby co nejdéle vydržel?

Snaž se umýt Tvůj Circular Cup po každém použití. To je vše, co musíš udělat. Pokud kelímek potřebuješ pořádně vymýt, můžeš jej umístit do horního patra myčky nádobí.

Je kelímek Circular Cup náchylný na skvrny?

Na povrchu většiny plastů se mohou vytvořit skvrny, zejména pokud kelímek v myčce umístíš vedle mastného nádobí, nebo pokud uvnitř kelímku necháš zbytky čaje po delší dobu. Pokud k tomuto dojde, smíchej lžičku jedlé sody a vodu a nech v kelímku 20 minut působit. Poté svůj Circular Cup před dalším použitím důkladně opláchni.

Kategorie: Circular Cup (rCUP)
Materiál: plast
Objem: 227 ml
Barva: růžová, bílá
trust-lock™: ano

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Podobné produkty

Kelímek Circular Cup (rCUP) Black and Pink 227ml
Akce
379 Kč
429 Kč (–11 %)

Praktický opakovaně použitelný kelímek na kávu a čaj v nádherné barevné kombinaci černé a růžové, který otevřeš jednou rukou! Vyrobený z recyklovaných jednorázových papírových...

110792S
Kelímek Circular Cup (rCUP) Black and Blue 227ml
Akce
379 Kč
429 Kč (–11 %)

Praktický opakovaně použitelný kelímek na kávu a čaj v nádherné barevné kombinaci černé a modré, který otevřeš jednou rukou! Vyrobený z recyklovaných jednorázových papírových...

110793S
Kelímek Circular Cup (rCUP) Cream and Black 227ml
Akce
379 Kč
429 Kč (–11 %)

Praktický opakovaně použitelný kelímek na kávu a čaj v nádherné barevné kombinaci krémové a černé, který otevřeš jednou rukou! Vyrobený z recyklovaných jednorázových papírových...

110794S
Kelímek Circular Cup (rCUP) Cream and Green 227ml
429 Kč

Praktický opakovaně použitelný kelímek na kávu a čaj v nádherné barevné kombinaci krémové a zelené, který otevřeš jednou rukou! Vyrobený z recyklovaných jednorázových papírových...

110795S
Kelímek Circular Cup (rCUP) Cream and Blue 227ml
Akce
379 Kč
429 Kč (–11 %)

Praktický opakovaně použitelný kelímek na kávu a čaj v nádherné barevné kombinaci krémové a modré, který otevřeš jednou rukou! Vyrobený z recyklovaných jednorázových papírových...

110796S
Kelímek Circular Cup (rCUP) Black and Blue 340ml
Akce
399 Kč
449 Kč (–11 %)

Praktický opakovaně použitelný kelímek na kávu a čaj v nádherné barevné kombinaci černé a modré, který...

110793M