Coffee Collective

Webová stránka značky: Coffee Collective

Společnost Coffee Collective se zrodila roku 2007 v nejmenší severské zemi, Dánském království. Tvoří ji několik velmi významných kávových osobností Dánska:

Peter N. Dupont
Výkonný ředitel a nákupčí zelené kávy. Baristou je od roku 1998, pražení se začal věnovat o 6 let později. 
Klaus Thomsen
Vedoucí velkoobchodu, marketingu a kvality kavárny. Výherce World Barista Championship 2006, dvojnásobný vítěz Danisch Barista Championship. Svou kariéru odstartoval  v roce 2001 v Londýně. Dočíst se o něm můžeš ve 4. vydání magazínu Standart
Casper E. Rasmussen
Vedoucí pražírny a mistr pražič. Účastník World Cup Tasting Champion 2008, člen týmu na Danish Barista Championshop v roce 2008. Baristice se věnuje od roku 2003.

Za pomocí dalších asi 25 zaměstnanců vedou jeho tři majitelé Coffe Collective s velkou pečlivostí a láskou. V tomto kolektivu můžeš najít nejen zkušené baristy a pražiče, ale také velké kávové nadšence a několik vítězů Danish Barista Championship.

Coffee Collectvie chtěli od svého začátku přiblížit pražení veřejnosti a odhalit jí celý proces pražení. Vybírají sladká aromatická zrna, která pak lehce praží, aby co nejvíce zdůraznili jejich přirozené chutě. Každá káva upražená v CC má vlastní pražící profil, který zvyšuje její jedinečnou kvalitu. 

V CC obchodují takzvaným direct tradee. V rámci DT každý rok osobně navštěvují farmáře a za kávu platí nejméně o 25% více než v běžném obchodu. Tímto je zaručena kvalita kávových zrn a spravedlivá odměna pro farmáře. Účelem osobní návštěvy je pak představení osob, které s kávou pracují a předání informací farmářům, co se s jejich produktem děje po opuštění plantáží. 

Žádné produkty značky Coffee Collective nebyly nalezeny...